Головна » Статті » Поради читачам

Як читати більше книжок

Якщо ви не можете викроїти час для читання книг, якщо куплені вами книги продовжують припадати пилом на полицях, скористайтеся порадами, які допоможуть вам зрозуміти, як читати більше.

1. Перше правило, яке треба врахувати людині, що прагне читати багато книг - це складання переліку книг, тих, які йому треба і хочеться прочитати. Комусь такі списки складають наставники, хтось робить їх сам.

Ви  легко можете самостійно скласти список необхідних для прочитання книг. Для початку визначіться, з якою метою ви це робите. Список створюється для саморозвитку, в загальноосвітніх цілях, для розвитку певних професійних навичок і т.д. У будь-якій області і в будь-якому жанрі є твори, які слід прочитати обов'язково. З них і почніть. Далі - більше. Слідкуйте за анонсами новинок в ділових виданнях і прислухайтеся до думки авторитетних для вас людей.
Особистий список книг - символ тих знань, які ви в майбутньому хочете отримати. Періодично заглядайте в нього і поповнюйте. Так ви будете точно знати, що прочитати, і створений список стане стопкою очікувань, що підштовхує вас читати більше.
Також можна створити і список прочитаних книг, це теж надасть мотивуючий ефект.

2. Друге правило, яке допоможе вам читати більше книжок - читання має бути в задоволення! Адже якщо ви прочитали кілька нудних книг поспіль, навряд чи після цього ви взагалі захочете доторкнутися до книги. Звичайно, це навряд чи стосується деяких книг, які вивчаються, щоб розвинути в собі професійні навички. Іноді читати книги доводиться тому, що це необхідно по роботі (або шкільній програмі), а вони не завжди бувають написані цікаво. Тут себе треба примушувати.

Це правило більше стосується читання заради задоволення і приємного проведення часу. Так що якщо ви хочете погортати класику, то знайдіть для цього більш вагома підстава, ніж «мені дуже соромно, за те, що я ще цього не прочитав». Тим більше не варто гнатися за модою і читати популярні книги авторів, які читати не хочеться.

3. Виробіть звичку читати безперервно і постійно. Зробіть читання певним ритуалом і завжди викроюйте для цього час, тільки так ви станете читати кожен день, читати постійно.
У метушні дня, через перевантаженість роботою не завжди вдається приділити час книзі. Але як тільки ви віддасте читанню пріоритет, станете менше дивитися телевізор, і перестанете проводити час в соціальних мережах, все зміниться - читати станете більше.

Відмовтеся від чергової серії нудного серіалу, якому кінця не видно. Перестаньте гортати жовту пресу і вивчати всі підряд блоги в Інтернеті, а краще прочитайте хорошу книжку. Виділіть час для читання перед сном, і яких-небудь 15-20 хвилин в підсумку перетворяться в 10 годин на місяць (до того ж читання перед сном допомагає заспокоїтися і швидше заснути). Читайте в громадському транспорті по дорозі на роботу, або слухайте аудіокниги, дарма не гаючи час в пробці. Зрештою, ніхто не відміняв читання в туалеті.

4. Тримайте книгу поблизу! Це правило допоможе вам впровадити в життя попереднє правило. Адже протягом усього дня нам часто надається сила-силенна можливостей прочитати дві-три сторінки: коли ми їмо в метро (автобусі), сидимо в черзі, чекаємо когось на зустрічі і т.д. Якщо ви завжди будете мати під рукою книгу, вам буде простіше втілити в життя своє рішення читати більше книжок.
Якщо у вашому робочому графіку бувають тимчасові вікна, то чому б їх не згаяти за читанням книги? Так, жодна хвилина вашого життя не пройде даремно, і ви завжди зможете провести нудний час з користю.

5. Не бійтеся кинути книгу, яка «не читається», а й давайте собі час на адаптацію. Так, наприклад не всяка книга може зацікавити вас з самого початку. Ви можете бути далекі від досліджуваного предмета або вам можуть не сподобатися персонажі. Зачекайте і дайте собі якийсь час на те, щоб вникнути в твір. Не варто кидати одну і приступати до іншої книги, якщо у вас лише кілька хвилин вільного часу. Долучення може коштувати деяких зусиль, але якщо вона прийде, читання піде швидше. Звичайно ж, якщо ви вже прочитали сто сторінок, а книга так і читається через силу, ймовірно, варто її відкласти. Можливо, для неї ще не настав час. Спробуйте прочитати її трохи пізніше.

6. Знайдіть однодумців, людей зі схожими інтересами, ті хто, так само як і ви любить читати багато книг. Обмінюйтеся і діліться з ними враженнями. Читання цілком може бути командним «видом спорту». Читайте огляди та рецензії на спеціалізованих сайтах і форумах, залишайте свої коментарі. Хоча б іноді відвідуйте офлайн бібліотеки, букіністичні лавки та книгарні. Загалом надайте читання соціальний характер.

Ну і на завершення хотілося б сказати кілька слів про швидкість читання. Ті, хто володіє навичками швидкочитання, можуть похвалитися великою кількістю прочитаних книг. Якщо у вас є ці здібності і вам це не заважає вникати в суть і повністю занурюватися в твір - чудово! Тим же, хто швидко читати не вміє, скажу - читання це не змагання і щоб читати більше, необов'язково "з'їдати" по книзі в день! Просто приділяйте читання більше часу!

Категорія: Поради читачам | Додав: admin (28.12.2014)
Переглядів: 1113 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar