Головна » Статті » Поради батькам читачів

Навіщо вчити з дітьми вірші

Навіщо вчити з дітьми вірші

Запитайте себе — чи багато ви зумієте відразу, без підготовки, прочитати напам’ять віршів? А якщо влаштувати невелике змагання серед друзів і знайомих, як ви думаєте, хто виявиться переможцем? Напевно, не наймолодші, а люди старшого віку.

Більше віршів пам’ятають люди старшого покоління, тому що в часи нашого шкільного дитинства вчити віршів напам’ять задавали багато. А дитяча пам’ять дуже сприйнятлива, те, що вивчив добре в дитинстві, запам’ятовується на все життя. І педагоги, і більшість батьків знають і розуміють, що вірші вчити треба, це один з найбільш дієвих методів розвитку дітей. Заучування віршованих рядків розширює кругозір, вчить сприйняттю поезії, удосконалює усне мовлення, сприяє формуванню загального рівня культури людини. Але найголовніше — заучування віршів сприяє розвитку пам’яті! А сучасні діти віршів вчать мало, рідко зустрінеш школяра, який знає багато віршів. Потім нарікають, що у них пам’ять погана.

Коли починати вчити з дитиною вірші? А чим раніше, тим краще! Немовля лежить у колисці, ви йому мугикаєте колискову — адже це теж вірші. Декламуєте ритмічні: «Іде бичок, хитається», «Я люблю свою конячку», «Наша Таня голосно плаче», і т.д., можна і співуче, як пісеньку. Діти люблять слухати вірші більше, ніж прозу. Недарма, багато дитячих авторів писали і пишуть казки, оповідання для дітей у віршах. Віршовані рими, їх мелодійність відкладаються на підсвідомості, і коли дитина трохи підросте, вона з легкістю буде заучувати перший чотиривірш.

При нинішньому достатку всілякої аудіо-і відеотехніки в сім’ях, легко можна захопити дітей заучуванню віршів – записуючи імпровізований концерт, та потім дивлячись його разом. Більшість дітей дуже люблять такі заходи, і вірші вчать з великим бажанням. У 4-5 років діти вже можуть вивчити по 3-4 чотиривірші. Якщо діти ходять у дитячий сад, там зазвичай до свят доручають вивчити кілька рядків, але не всі малюки можуть читати вірші при скупченні людей, багато хто дуже сором’язливі. Тому треба займатися з дітьми вдома. Причому вчити потрібно якомога більше — це найкращий спосіб сформувати необхідний для подальшого шкільного навчання обсяг пам’яті. Йдете у вихідні дні гуляти — по дорозі читаєте вірші, потім повторюєте разом з дитиною під рахунок кроків — адже вірші такі ритмічні! Ідеально сприймаються і підходять для заучування твори Корнія Чуковського, Самуїла Маршака, Агнії Барто, Олени Благининої, Сергія Михалкова, а з класиків — уривки з творів А.С. Пушкіна, Н.А. Некрасова. І коли у дітей в дошкільному віці створений гарний запас вивченого напам’ять, в школі набагато легше заучувати не тільки об’ємні вірші, але і різні правила, формули.

Щоб дитина легше змогла вивчити вірш, спочатку прочитайте його вголос. Потім поясніть значення нових, незрозумілих слів якщо такі є. Потім нехай дитина сама прочитає. Потім ще раз ви. А потім пробуйте повторювати разом, по рядку. Можна ще дати переписати, деякі діти краще запам’ятовують, коли переписують. Якщо вірш переписати великими літерами і повісити вдома біля ліжка дитини або над робочим столом, то він мимоволі читається багато разів і легко запам’ятовується. Так що, молоді батьки, — учите з дітьми вірші, потім діти будуть вдячні вам за це.Джерело: http://www.kidbook.com.ua/navischo-vchyty-z-ditmy-virshi.html
Категорія: Поради батькам читачів | Додав: admin (30.07.2014)
Переглядів: 679 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar