Головна » Статті » У світі книг

Мобільні бібліотеки на слонах, або читання у віддалених селах Азії

Мобільні бібліотеки на слонах, або читання у віддалених селах Азії

     

У багатьох азіатських країнах слон — національний символ і з давніх часів люди у різний спосіб використовували можливості могутніх тварин, аби полегшити собі життя. Слони були тягловою силою, знімались у фільмах, їх використовували у весільних обрядах і — о диво — відтепер стали книжковими кур’єрами. 

Зачем слон

У нерозвинених країнах Азії саме ці величезні тварини розносять книги у місцеві школи для підвищення рівня освіченості серед місцевого сільського населення. Тож для тамтешніх дітей із глибинки саме слони, а не сови, є символом знань.

 

Один книжковий «тур» — це приблизно 600 книг, 20 слонів, 20 днів та близько тисячі задоволених сільських школярів.

01

Насправді, слони у дитячому класі — не лише чудернацька витівка, а й чи не єдиний спосіб доставити книги до важкодоступних сіл (куди автомобілі доїхати не в змозі) та можливість подолати конфлікт людина-тварина, вкотре демонструючи важливість зникаючого виду (так, у сучасному світі лишились країни, де варто проводити роз’яснювальну політики щодо поводження з тваринами).

02

А займається мобільними бібліотеками в нерозвинених країнах Асоціація Кімната для читання (Associate at Room to Read). Її мета – розвивати навички грамотності і читання, забезпечувати регулярний доступ до книг та інших матеріалів, створювати бібліотеки у школах і друкувати якісні книжки місцевих авторів та ілюстраторів. Приділяють увагу й розмовам про СНІД, підвищенню кваліфікації вчителів й просто зацікавлюють дітей книгами.

03

Наразі організація, штаб-квартира якої розташована у Сан-Франциско, працює в Бангладеш, Камбоджі, Індії, Лаосі, Непалі, Південній Африці, Шрі-Ланці, Танзанії, В’єтнамі та Замбії. Як стверджують організатори, книжки отримали понад 7 мільйонів дітей, допомогли збудувати 1600 шкіл і створили понад 15000 бібліотек, видали 800 нових дитячих найменувань книг на 11 регіональних мовах. Зрештою, і фінансування відповідне – 43,7$ щороку.

ЧитомоДжерело: http://vsiknygy.net.ua/neformat/36865/
Категорія: У світі книг | Додав: admin (30.07.2014)
Переглядів: 580 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar